Trafik Cezası Faizi

Trafik Cezası Faizi

Ödemediğiniz trafik cezasının faizini öğrenmek için e-gib ile trafik cezası sorgulama yapabilirsiniz. Araç sorgulama işlemlerinden biri olarak karşımıza çıkan ve intvd üzerinden yapılan trafik cezası faizi sorgulamaları ile plakanıza kesilen trafik cezasını ödemeyi unuttuysanız bu ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

Günümüzde hayatımızın çok büyük bir oranını geçirdiğimiz alan olan trafik kendi içerisinden bir çok çeşitliliğe ve kurallara sahiptir. Kurallara sahip olmasının yanı sıra bu kuralların uyulmaması durumunda ceza işlemi uygulanamamaktadır.

Bu ödememiz gereken cezalar bilgimiz olduktan sonra en kısa sürede ödenmeli, bu borç külfetinden kurtulmalıyız ki trafik borcu ödenmediği durumda ise trafik ceza faizi devreye girer ve ödenmedikçe çok daha fazla bir borç kendiliğinden bir artış gösterir ve bu artış zaman içerisinde azımsanamayacak bir hale gelebilir.

Sonrasında çok daha fazla zor ödeyeceğimiz bir borç haline gelebilecek olan bir sistemdir. Bunun için trafik cezamıza çok fazla faiz ücreti yansımadan trafik cezasını zamanın da ödemeliyiz.

Zamanında ödenmeyen trafik cezalarına 10 katına kadar faiz uygulandığını unutmayın. Cezanız size bildirildikten sonraki 15 gün içinde banka ya da gelir idaresi başkanlığı vergi dairelerinden ödeme yapmanız durumunda cezanızda %25 oranında peşin ödeme indirimi uygulanacağını da lütfen unutmayın.