Trafik Araç Borcu Sorgulama

Trafik Araç Borcu Sorgulama

Farkında olmadan ceza yedim mi diye düşünüyorsanız araç trafik borcu sorgulama yapıp muğlaklığı gideriniz. Trafikte ki şoförlerin en büyük şikayetlerinden birisi, habersiz olarak araç arkasından plakaya uygulanan trafik cezalarıdır. Hiç şüphesiz hoş bir durum olmasa da, yapılan hataların cezaları ödenmek zorundadır. Fakat haberiniz olmadan kesilen cezalardan ziyade, yine size ödemeniz için verilen süre zarfında elinize posta ulaşmaması ve akabinde borcunuzun giderek katlanması durumu ise daha da can sıkıcıdır.

Bu durumlara maruz kalan vatandaşların yapacakları tek şey, kesilen cezayı ödemektir. Sıklıkla bildirilen ve şikayetlerin ardı arkası kesilmeyen bu duruma devlet el atmış durumdadır. Araç trafik borcu sorgulama sistemini kurarak, insanların işlerini kolaylaştırıp, fazla ücret ödemesinden kurtarılması hedeflenmiştir.

Trafik cezalarının arttığı ve dikkatsiz sürücü sayısınında aynı şekilde yoğunlaştığı şu günlerde, içimize su serpen bu sistemi kullanmanın yararı iki kat daha artmış oluyor. Her gelen yeni yılla birlikte, trafik cezalarına da zamlar gelmektedir. Bizlere düşen, trafikte kendi ve diğer sürücülerin güvenliği için azami dikkat göstermektir. Bu dikkati sergilediğimiz sürece, trafik cezalarıyla işimiz olmayacağı gibi, yine de kontrol amaçlı araç trafik borcu sorgulama sistemini kullanabiliriz.

TC no ile plakadan araç trafik borcu sorgulama için sizden istenecek olan bilgiler; aracınızın plakası, araç sahibinin TC’nosu ve aracın tescil tarihi olacaktır. Size detaylı olarak anlatılan bu bilgileri girdikten sonra ekrana borcunuzla ilgili bilgilendirme çıkacaktır. Tescil tarihinden kasıt, sıfır araçlar için vergi dairesinde ki tescil tarihi, ikinci el araçlar içinse noter satış sözleşmesinin üzerinde yer alan satış tarihidir.

Unutmayınız ki araç sorgulama yapacak olduğunuzda sadece kaza geçmişini değil araç borç sorgulama işlemini de gerçekleştirin ki daha sonradan alım-satım sırasında sıkıntı yaşamayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir