Plakadan Araç Sorgulama

Plakadan Araç Sorgulama

Plakadan araç sorgulama işlemleri; plakadan araç hasar sorgulama, araç ceza ve borç sorgulama ile araç kasko sorgulama işlemlerini içinde barındıran sms ile yapılabildiği gibi internet üzerinden de belirli siteler aracılığı ile gerçekleştirilen sorgulamalardır.

Kolayca internetten plaka no ile araç hasar, kaza, ceza, muayene ve tramer sorgulama yapılabilmektedir. Araç sorgulama uygulamaları internet ve cep telefonu kullanarak bilgi alma imkanı sunuyor. Araç hasar sorgulama başta olmak üzere, plakadan kaza sorgulama gibi işlemler için cep telefonunuzun olması yeterlidir.Araç sorgulama işlemleri içerisinde bazı işlemler plakadan yapılmakta ve bu araç plaka sorgulama uygulamaları, online yapılmasının haricinde cep telefonundan mesaj (sms) göndererek yapılabilmektedir.

Tramer sorgulama gibi işlemler ise SBM sistemi üzerinden yapılmaktadır. Araç muayene sorgulama, araç sigorta sorgulama gibi işlemler tramer sorgulama merkezi ile yapılmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için plaka numarası haricinde kayıt bilgileri ve tescil no bilgi ve tarihleri de istenmektedir.

Araç ceza sorgulama uygulaması ise INTVD olarak da bilinen Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi sistemine entegre olan trafik sorgulama biriminden gerçekleştirilmektedir. Aynı yerde araç ceza sorgulama yapılabildiği gibi arabanın varsa cezasını da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Araç sigorta sorgulama işlemi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi alanında da belirtildiği gibi sms uygulamaları ile yapılmaktadır. Bunun için Avea, Turkcell veya Vodafone hatlı cep telefonuna sahip olmanız gerekmektedir.

Turkcell, Avea, Vodafone Araç Sorgulama

Cepten araç sorgulama ile şu sorgulamaları ve cepten araç sorgulama ücretleri listesi ile yapabilirsiniz:

 • SMS Araç Hasar Sorgulama 4.00 TL
 • SMS Araç Tutanak Sorgulama 4.00 TL
 • SMS Araç Trafik Sorgulama 4.00 TL
 • SMS Araç Kasko Sorgulama 4.00 TL

Araç Hasar Geçmişi Sorgulama

Plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664’e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

 1. 34ABC001
 2. Şasi No ile Araç Hasar Sorgulama
 3. HASAR S VF35CWJZE1K515615

Araç Kaza Tespit Tutanak Bilgisi Sorgulama

Bu Araç kaza tespit tutanağı bilgisi sorgulama servis ile kazaya karışanların kusur oranlarını da öğrenebilirsiniz.

 1. KTT 34ABC001
 2. TC Kimlik No ile Araç KKT Sorgulama:
 3. KTT 1000102930
 4. ​TRAMER İhbar No ile sorgulama:
 5. KTT 10125​
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir