HGS Cezası Nereye Ödenir

HGS Cezası Nereye Ödenir

Hgs cezası nereye, ne zaman ve nasıl ödenir? Ücretli yollardan kaçak geçiş durumlarında plakanıza yansıtılan hgs geçiş ihlali cezasının ödendiği kanalları öğrenmek için hgs cezası nereye ödenir adlı makalemizde bu konu hakkında bilgi alacaksınız. Köprüden hgs geçiş ihlalinde bulunan araçların plakalarına kesilen hgs cezaları PTT şubelerinden, GİB vergi dairelerinden ve bankalardan ödenmektedir.

HGS Cezası Nasıl Ödenir ?

Araç sahiplerinin plakalarına kesilen hgs cezalarının nasıl ödenir olduğunu ptt şubelerine giderek öğrenebilirsiniz. Otobanda ödemeli yollarda yapılan kaçak geçişler için plakaya işlenen cezalar trafik cezası ödeme işleminde olduğu gibi gelir idaresi başkanlığı vergi dairelerine de ödenmektedir. Hgs cezası nasıl ödenir; ptt ya da gelir idaresi ödeme gişelerinde plaka numaranızı vererek hgs kaçak geçiş ihlali cezası ödemek istediğinizi belirtmeniz durumunda tahakkuk edilen hgs cezası çıkartılır ve ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Hgs geçiş ihlali borcunu ödemek için gib’i kullanırsanız kredi kartınızla ödeme imkanına da sahip olacağınızı unutmayın. Bunun için tarafınıza posta ile iletilen ceza makbuzunu gişeden işlettikten sonra alacak olduğunuz numara ile ödemenizi yapabilirsiniz.

Köprü ve otoyol geçişlerinde hgs kartsız kaçak geçiş durumunda plakanıza 11 katı kadar ceza geleceğini unutmayın. Elinize ceza ödeme bildirimi geçtiğinde bunu süresi dolmadan ödemeniz durumunda %25 indirimli ödeyebilirsiniz.

Bir diğer hgs cezası nereye ödenir sorusuna yanıt, banka aracılığıyla ödemedir. Bankadan hgs cezası ödemek için plakanızı ve kimliğinizi vermeniz yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir