HGS Ceza Sorgulama

HGS Ceza Sorgulama

Plakadan hgs ceza sorgulama bilgileriyle kaçak geçiş ihlallerinden almış olduğunuz trafik cezasını öğrenebilirsiniz. Hgs cezaları 11 kata kadar artmaktadır. Araç sahipleri gişelerden geçerken kendilerine ait olan şeritteki hgs gişelerinden geçmeleri gerekmektedir. Aksi durumda oluşacak olan hgs cezasını da hgs ceza sorgulama ile görebilirsiniz.

Ücretli karayolu ve köprülerden geçerken hızlı geçiş sistemi kullanılarak sürücülerin kesintisiz seyahat etmeleri sağlanmaktadır. Eğer hgs bakiye yüklemesini unuttuysanız köprü ve otoyol girişlerinde hgs yükleme noktaları bulunmaktadır. Aksi durumda hgs geçiş ihlali yapacak olduğunuz için cezalı duruma düşersiniz.

Hgs geçiş ihlali yapan araç sürücüleri eğer abone değillerse 7 iş günü içerisinde hgs aboneleri olmaları durumunda cezalı geçiş ücretinden muaf olurlar. Bu nedenle hgs ceza sorgulamasını yaptığınızda eğer abone değilseniz bu süreyi de göz önüne almanızda yarar var.

Ptt üzerinden plaka no ile hgs ceza sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlem için e-ptt uygulamalarından hgs işlemlerine girmeniz yeterlidir. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan hgs geçiş ihlali sorgulama menüsüne girdiğinizde plakadan hgs ceza sorgulama için plaka no ve doğrulama kodunu eklemeniz yeterlidir. Varsa eğer hgs ihlaliniz ekranda görüntülenecektir. Aynı şekilde cezalı durumdaysa 11 kata kadar cezalı hgs ücreti ekranda verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir