HGS Bakiye Sorgulama

HGS Bakiye Sorgulama

Araçların kesintisiz köprü geçişleri için hgs kartı bulundurmaları gerekir. Yola çıkmadan önce HGS bakiye sorgulama yapmak ise oluşabilecek hgs geçiş ihlali cezalarının önüne geçecektir. HGS sorgulama işlemleri; hgs bakiye sorgulama, hgs borç sorgulama olarak geçmektedir. Eğer bankalardan promosyon ve benzeri şekillerde hgs etiketi almadıysanız PTT üzerinden hgs barkodu satın alabilirsiniz. Alacak olduğunuz etiketi aracınızın ön camına yerleştirmeniz sonucu ücretli otoyollardan ve köprülerden geçerken buradan bakiyeniz düşecektir.

Hızlı Geçiş Sistemi’ne geçilene kadar denenen bir çok yöntemde oluşan karışıklıkların önüne geçmek için tek elden hgs kartları kullanılmaya başlandı. Çoğu sürücü hgs sorgulamanın nerelerden yapıldığını bilmemekle beraber hgs bakiye yükleme işlemlerini de hangi kanallar kullanılarak yapılacağından haberdar değildir. Hgs kartınız varsa ve hgs bakiye sorgulaması için PTT online hgs araç sorgulama sisteminden bilgi temin edebilirsiniz. Plakadan hgs bakiye sorgulama olarak bilinen bu işlem sırasında araç plaka numarasını ekrandaki alana girmeniz ve sorgula demeniz gerekmektedir.

Hgs bakiye sorgulamayı yaptıktan sonra uzun yola çıkacaksanız ve bakiyeniz yetersizse hgs yükleme işlemini de yine online olarak gerçekleştirebilme imkanınız var. Bunun içinde hgs sorgulama yapıldıktan sonra ilerleyen adımlarda hgs bakiye yükleme menüsü kullanılarak kredi kartından satın alabilirsiniz.

Köprü ya da paralı geçiş noktalarından kaçak geçişlerde araç cezaları ilgili istikametin en uzak noktasına kadar ödenen toplam bedelin üzerindedir. Bu nedenle hgs cezası ödemek yerine hgs bakiye sorgulama yaparak bu tür olaylardan uzak kalır ve hem ceza hemde cezanın faizini ödemekten kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir