Ehliyet Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama

Ehliyet Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama

E devlet ile ehliyet sürücü belgesi ceza puanı sorgulamasını yapabilirsiniz. Trafik ihlalleri sebebiyle polis tarafından çevrildikten sonra kesilen trafik cezasıyla birlikte sürücü belgesi ceza puanı da bu cezalara ek olarak yansıtılır. Yapılan her kural ihlaline karşılık gelen ehliyet ceza puanları, 100 puan barajını aştığında sürücünün trafikten belirli sürelerce men edilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle trafik kurallarına uymak sürüş devamlılığı içinde önemlidir.

Sürücü belgesi ceza puanı sorgulama nasıl yapılır ?

E-devlet ile yapabileceğiniz bir diğer işlem de sürücü belgesi ceza puanı sorgulama. Tıpkı plaka ile trafik cezası sorgulama ve araç sorgulama gibi bu işlem için de e-devlet’e giriş yapmış olmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra sürücü belgesi numarasını girerek ceza puanını sorgulayabilirsiniz.

TC kimlik no ile ehliyet ceza puanı sorgulama edevlet üzerinden yapılmaktadır.Bu hizmet ile sorgulamak istediğiniz sürücü belgesi numarasını girerek, sürücü hakkında sistemde kayıtlı olan genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama

Plaka ile trafik cezası sorgulama ve araç bilgisi sorgulama ve sürücü belgesi ceza puanı sorgulama işlemlerinde olduğu gibi e-devlet’e giriş yaptıktan sonra yapabileceğiniz bir diğer işlem de sürücü belgesi iptal durumu sorgulama. Sürücü belgesi numarası girdikten sonra sürücü belgesinini iptal edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.

Bu hizmet ile sorgulamak istediğiniz sürücü belgesi numarasını girerek, belgenin iptaline ilişkin bilgiye erişebilirsiniz.