Araç Plaka Sorgulama

Araç Plaka Sorgulama

Türkiye Otomobil cenneti oldu. Bu nedenle de araba alıp satarken araç plaka sorgulama yaparak araca ait borç, ceza, kaza ve hasar kaydı bilgileri ile trafik cezası borcu bulunup bulunmadığını öğrenmek gerekiyor. İnternetten ya da pazardan araba alacak olanların aklında binbir türlü soru vardır. Araç hasarı var mımı? Aracın borcunu nasıl öğrenirim? Ödenmemiş trafik cezası borcu mevcut mu gibi sorulara cevaplar aranır. İkinci el araba almak isteyenler araç plaka sorgulama ile almak istedikleri aracın kaza geçmişini, değişen parçasını, vergi ve mtv borcunu öğrenebilirler.

Araç plaka sorgulaması bir kaç farklı yöntemle yapılmaktadır. Öncelikle araç sorgulama işlemlerinden hangisi hakkında bilgi almak istediğinizi bilmelisiniz. Eğer plakadan araç borç sorgulama bilgilerini öğrenmek istiyorsanız Gelir İdaresi Başkanlığı gib tarafından sunulan mtv sorgulama  ve araç borç sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Aynı şekilde eğer trafik cezası sorgulama hakkında bilgi almak için EGM trafik ceza sorgulama ve otopark cezası sorgulama sayfasını kullanabilirsiniz. Trafik cezası sorgulaması için gib sayfalarından da yararlanabilirsiniz.

Plakadan araç sorgulama ve araç plaka sorgulama sistemleri her bilgi sağlayıcı da farklı yapılmaktadır. Örneğin egm ile trafik cezası sorgulama için isim Soyisim ve tc kimlik no ile plaka no girişi yapmak gerekirken araç hasar sorgulama yaparken kaza tespit tutanağı bilgileri de istenmektedir. Bu sebeple bilgi almak istediğiniz araca ait plaka sorgulama bilgisine sahip olmalısınız.

Günümüzde cepten ve internetten araç sorgulama yapılmaktadır. Mesela turkcell araç hasar sorgulama, avea araç hasar sorgulama, vodafone araç sorgulama gibi sms mesajla yapılan sorgulamalar da mevcuttur. Araç kaza sorgulama sonuçlarını da cepten ya da internetten yapabilirsiniz.

Bütün bunların yanısıra isterseniz araç muayene sorgulama işlemi için de tüvtürk araç muayene sorgulama bilgilerine ulaşarak muayene geçmişini ve muayene tarihi hakkında detaylı bilgiler ile araç muayene ücretini öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir