Araç Muayene Sorgulama

Araç Muayene Randevu Alma: Tüvtürk e devlet araç muayene sorgulama ve internetten araç muayenesi randevusu alma işlemleri ve araç muayene tarihi öğrenme bilgileri. İnternetin hayatımıza girdiği günden bu yana sanal alemde her geçen gün yapılan yeniliklerle hayatımız daha kolay bir hal alıyor. Bu kolaylıklar arasından en etkili olan uygulama hiç şüphe yok ki e Devlet uygulamasıdır.

Bu uygulama doğrultusunda basit bir TC kimlik numarası ve e devlet şifresi sorgulaması ile pek çok işi yerimizden hiç kalkmadan tamamlayabiliyoruz ki bu işlerden bir tanesi de araç muayenesi sorgulama…Araç muayene sorgulama sistemi ile ekranınızdan aracınızın ne zaman ve hangi araç muayene istasyonunda muayene edildiği bilgisine ulaşmanız mümkün.

Herhangi bir trafik şubesine gitmenize lüzum olmadan ulaşabileceğiniz bu bilgiler için bilgisayar başında nasıl bir yöntemi takip etmeniz gerektiğine bir bakalım… İlk olarak www. turkiye.gov.tr adresine girmeniz gerekli. Sayfa açıldıktan sonra ilk yapmanız gereken kimliğinizi doğrulatmak. Bunun için tıkladığınız kısımdan karşınıza bir pencere açılacak. Bu pencerede yer alan ilgili kutucuklara TC kimlik numaranızı veya e devlet şifrenizi yazmanız istenmektedir.

Araç Muayene Tarihi Öğrenme

Bu bilgilerden istediğiniz bir tanesini yazdıktan sonra “sisteme giriş yap” butonunu tıklamanız gerekecek. Sisteme giriş yaptıktan sonra ise sizden istenen ilk bilgi araç plakanız olacaktır. Araç plakanızı eksiksiz ve doğru biçimde sisteme girmeniz ve “sorgula” yazan yere tıklamanız yeterli olacaktır. Bu bilgiyle birlikte eğer biliyorsanız araç muayene numaranızı da girebilirsiniz. Araç muayene numarası ile birlikte giriş yaptığınız zaman sorgunuzda muayene sonucu da görüntüleyebileceksiniz. Fakat muayene numaranızı bilmiyorsanız sadece plaka numarası ile yapılan girişlerde aracınızın muayenesinin yapıldığı istasyonun adı hizmet tipi ve muayene tarihi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Böyle bir durumda aracı muayeneye kendimizin götürmüş olması önemlidir.