Araç Hasar Sorgulama

Araç Hasar Sorgulama

Bir kaç işlemle yapılan araç hasar sorgulama sayesinde aklınızda soru kalmadan araç alabilirsiniz. GİB, EGM ve e-devlet araç sorgulama sistemleri bu imkanı sağlamaktadır. Günümüzün en büyük sorunlarından birisi dolandırıcılıktır. Hepinizin bildiği gibi yeni araç alırken dış görünüşünden çok, herhangi bir hasarı varmı, kazaya karışmış mı gibi sorular insanların akıllarında yer etmektedir.

İnternet üzerinden bulduğunuz bir aracın, hiç tanımadığınız bir şahıstan alacağınız için güven sorunu yaşamanız gayet normal. Bu gibi durumlarda size oldukça yardımcı olacak bir sistem geliştirilmiştir. Araç hasar sorgulama sistemiyle, araca ait bir kaç bilgi sayesinde, daha öncesinde kazaya karışıp karışmadığını, hasar kaydı olup olmadığını rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz.

Bu işlemleri, istediğiniz zaman ve istediğiniz şekilde öğrenme şansına sahipsiniz. Dilerseniz telefonunuzla turkcell, avea ya da vodafone mesaj servisiyle cepten araç hasar sorgulama için SMS atarak, isterseniz de internetten yapacağınız ücretsiz araç hasar sorgulama sayesinde net bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Tüm bu bilgiler e-devlet ve devlete bağlı diğer kurumlar tarafından sağlandığı için, hata payı kesinlikle yoktur. İçiniz rahat bir şekilde alışveriş yapmak ve daha sonra Sürprizlerle karşılaşmamak için araç hasar sorgulamanızı, aracı almadan önce yapmalısınız.

Bazı alıcılar, aracın kazasını sanayide ki ustalar aracılığıyla öğrenmeye çalışmaktadır. Bunun çok yanlış bir uygulama olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü, hasar kaydı artık, küçük bir hasardan bile verilir duruma gelmiştir.

Örneğin, çamurlukta olan bir hasara, o ücreti ödememek için büyük hasar kaydı gösterilip kasgodan aracın parası alınabilmektedir. Bu nedenle, sanayide güvendiğiniz usta size, yalnızca araçta görünen hasarı söyleyebilecektir. Araç hasar sorgulama sistemlerinden birisine başvurmadığınız taktirde, ileride satmak istediğini zaman başınıza büyük sorunlar açılabilir. Ulaşılabilirliğin son derece arttığı bir dünyada, harcayacağınız 5 dakikaya acıyıp, büyük miktarda ki paralarınızı riske atmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir