Araç Ceza Sorgulama

Araç Ceza Sorgulama

Eds ihlali, hgs ihlali, darbeli kaza, kırmızı ışık ya da radar cezası gibi trafik cezaları araç ceza sorgulama ile öğrenmeniz mümkün. Plakadan ya da ruhsat bilgilerinden araç ceza sorgulama yapıp habersizce kesilen yani farkında olmadan işlemiş olduğunuz suç nedeniyle kesilen cezanızın olup olmadığını öğrenmenizde fayda var.

Araçlarınızı sizler hiçbir şey yokmuş gibi kullanmaya devam edebilirsiniz ama fark etmediğiniz trafik ihlalleri, ya da unuttuğunuz vergi gecikme cezaları gibi birçok borç ile karşılaşabilirsiniz.

Aslında bunları öğrenmek ve takip etmek oldukça kolay birkaç aşamadan oluşuyor. İlk olarak yapmak geren elbette internet kanalını kullanmak olacaktır. GİB araç ceza sorgulama ekranlarından yani internet vergi dairesi başkanlığından kolaylıkla var olan borçlarınızı ve cezalarınızı öğrenebiliyorsunuz.

Bir diğer araç ceza sorgulama ekranı ise farklı bir site olan emniyetin sitesi olan Egm adresi olacaktır. Burada da isim ve soy isim yazarak artı tc kimlik numarası yazarak ve yine aynı zamanda doğum yılınızı yazarak sorgulama yapabilir ve aldığınız cezaları görebilirsiniz.

Elbette bunları görmek bir şey fark ettirmeyecek ama sizler daha erken bir zaman diliminde önlem almanızı sağlamış olacaksınız. Dolayısı ile de en kısa sürede ödemenizi yaparak bu sorunun üstesinden gelmiş olacak ve boşuna faiz ödememiş olacaksınız. İlk gördüğünüzde bu asla benim cezam değil diyebileceğiniz bilgiler ile de karşılaşabilirsiniz. Eğer böyle bir şey olduğunu düşünüyorsanız başvuru yaparak incelenmesini sağlayabilirsiniz.

Araç ceza sorgulama trafik şubelere gidilerek öğreniliyor ve sizlere cezaların hangi gün nerede nasıl yapıldığı hakkında bilgi verilmiş oluyor. Sonrası için yine de itiraz etme hakkınız doğa bilir ama bu kez bunu mahkeme aracılığı ile yapmanız gerekir. Sizler aracınıza çıkan ceza paralarını ödemez iseniz gittikçe artan bir faiz parası ile karşılaşmış olacaksınız.

Araç trafik cezası sorgulama yaparken bilgilerinizi doğru giriniz ve çıkan ekrandan da bilgileri kontrol ederek cezaların size ait olup olmadığını kontrol ediniz. Netice de bir elektronik ortamdan bahsediyoruz ve zaman zaman bu gibi yanlışlıklar ve bilgi karışıklıkları her zaman olabilir.

Sorgulama yaptınız ve cezanız bulunuyorsa size en yakın vergi dairesine (gelir idaresi başkanlığı) giderek cezanızı ödeyebilirsiniz.