TRAFİK CEZASI SORGULAMA ve ÖDEME

TRAFİK CEZASI SORGULAMA ve ÖDEME

Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme işlemleriniz için GİB’in sunduğu internet vergi dairesini kullanabilirsiniz. HGS kaçak geçiş ihlali ya da diğer trafik cezası sorgulama ve ödeme işleminizi plaka no ile internetten kredi kartına taksitle yapmanın mümkün. Bunun için ise EGM ya da GİB üzerinden trafik cezası sorgulama yapmanız ardından İNTVD üzerinden trafik cezası ödeme işleminizi tamamlamalısınız. Trafik cezası ödeme yapmak için internet vergi dairesine giriş yapmanız gerekmektedir. Trafik cezası sorgulama ve HGS kaçak geçiş sorgulama detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Trafik cezaları için online olarak yapılacak sorgulamalarda, araç plakası üzerinden işlem yapılarak ceza bilgilerine erişim sağlanabilmektedir. Bu açıdan araç sahipleri ya da sürücüler, online olarak trafik cezası sorgulama yapabilecektir. Trafik cezası sorgulama işlemlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesinin kullanılması gerekmektedir. Trafik cezası sorgulama yapılması için araçların ruhsat bilgileri gerekmektedir. Bu nedenle vatandaşlar trafik cezası sorgulama yaparken, ruhsat bilgilerini de yanında bulundurması gerekmektedir. Böylece kolay bir şekilde trafik cezası sorgulama yapılabilir.

Trafik cezası sorgulama için işlem yapılacak portal Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi portalıdır. Bu site aracılığı ile gerek trafik cezaları hakkında gerekse de otopark borçları hakkında bilgi alınarak sorgulama yapılabilmektedir. Trafik cezası sorgulama yapacak olan vatandaşlar için herhangi bir işlem ücreti yapılmasına gerek yoktur. EGM sitesindeki trafik cezası sorgulama ekranındaki bilgilerin girilmesi ile birlikte trafik cezaları görüntülenebilmektedir. Trafik cezası sorgulama sonucunda araçların ceza bilgileri, ceza hakkında tüm detayları sorgulama yapan vatandaşlar sunmaktadır. Bu açıdan herhangi bir sorun yaşamadan tüm cezalar hakkında bilgi alınabilmektedir.

HGS Sorgulama Ve Kaçak Geçiş Bilgileri

Trafik cezası sorgulama dışında HGS için de online olarak işlem yapılabilmektedir. Özellikle kaçak geçiş yapan araç sürücüleri için yapılacak HGS kaçak geçiş sorgulama işlemleri ile birlikte HGS için alınacak cezanın olup olmadığı görülebilir. Böylece gerek ceza takibi gerekse de HGS’deki bakiye durumu kolayca görüntülenerek HGS işlemleri yapılabilir. HGS ile ilgili işlemlerde ise PTT’nin hazırladığı HGS portalı kullanılabilir. İlk olarak siteye giriş yapan vatandaşların üyelik oluşturması gerekir. Ardından üyelik bilgileri ile giriş yapılması ile birlikte HGS işlemleri kolayca online olarak yapılabilir.


BENZER KONULAR
SORU CEVAP




Arac Sorgulama Yaşam ve İnsanlar