HGS BAKİYE SORGULAMA, YÜKLEME VE ÖĞRENME

HGS BAKİYE SORGULAMA, YÜKLEME VE ÖĞRENME

Ücretli yollardan geçmek için kullanılan HGS kartlarındaki bakiyeyi hgs sorgulama, hgs yükleme ve hgs bakiye öğrenme işlemleri ile öğrenebilirsiniz. 2012 yılından beridir uygulamaya geçen hızlı geçiş sistemi, kgs ve ods sisteminin yerine gelen gelişmiş bir yol geçiş sistemidir.

HGS Bakiye Sorgulama

HGS sistemi otoyol,otaban,ücretli yollar ve köprü geçişlerinde bulunan gişelerin rahatlaması için karayolları genel müdürlüğü ve ptt ortak programı ile 17 eylül 2012 tarihinde hayata geçmiştir.HGS sisteminden önce KGS ve OGS sistemleri vardı ve HGS sistemi ile beraber OGS sistemi bir süre devam edecekken KGS sistemi 01,01,2013 tarihinde kullanımına son verilecektir.

HGS Bakiye Kontrol

HGS sisteminde ,hgs bakiye sorgulama,hgs bakiye öğrenme,hgs bakiye sorma,hgs bakiye alma gibi birçok madde bulunmaktadır.HGS bakiye Öğrenme sistemi hgs müşteri hizmetlerinin vatandaşlarımıza sunduğu güzel bir sistemdir.HGS Geçiş Dökümü

HGS Bakiye Yükleme

HGS bakiye öğrenme sistemi ile yollarda kalma veya da hgs den ücretsiz geçip ceza yeme gibi durumlar ortadan kalkmıştır.HGS bakiye öğrenme ile bakiyenizi istediğiniz zaman öğrenebilir ve bakiyeniz az kalmış ise hgs bakiye kontrol ile gerekli bilgileri öğrenip bakiyenizde sıkıntı olmasına müsaade etmemiş olursunuz.

HGS Geçiş Dökümü Alma

Hgs müşteri hizmetlerine üye olurken tc kimlik no,anne adı,baba adı, girdikten sonra kullanıcı adı ve şifre oluşturarak kayıt işleminizi tamamlıyorsunuz.Hgs bakiye öğrenme-hgs bakiye sorma gibi işlemlerinizi bu üyelikten sonra her zaman sisteme giriş yaparak istediğiniz zaman sorgulayabilirsiniz.


BENZER KONULAR
SORU CEVAP
Arac Sorgulama Yaşam ve İnsanlar