E DEVLET PLAKA SORGULAMA

E DEVLET PLAKA SORGULAMA

Araç sahipleri ya da ikinci el araba almak isteyenler e devlet plaka sorgulama servisi sayesinde plakadan araç kaza geçmişi, borç durumu gibi önemli bilgilere ulaşabiliyor. Sevgili arkadaşlar,  bildiğiniz gibi e-devlet internet sitesi üzerinden, devlet kurumlarıyla ilgili olan tüm işlemlerinizi yapma olanağı sağlanmıştır. Bu olanaklara şöyle bir göz atarsak eğer; askerlik hizmetinizle ilgili sorgulamalar, kredi veya  burs başvurunuz ile ilgili sorgulamalar borçlarınızla ilgili sorgulamalar olarak uzatabiliriz.

Bir de yeni olarak e-devlet’in vatandaşlarına sunduğu hizmet olan, E-Devlet Plaka Sorgulama sistemi ile ikinci el pazarından veya eşinizden dostunuzdan alacağınız aracın, geçmişini öğrenebilirsiniz. Postaneden 1 TL karşılığında alacağınız e-devlet cüzdanı ile, e-devletin kendi internet sitesinde ki e devlet araç plaka sorgulama uygulaması ile zahmetsiz olarak hasar kaydı sorgulayabilirsiniz. Bunun size bir çok yararı olacaktır.

Aracınızda, gözle görülmeyen hasarlar ve geçmişte yaşadığı olumsuz vakaaların üstü kapatılmak istenilebilir. Satıcıların sizleri bu şekilde yanıltmasına olanak sağlamadan, tam anlamıyla devletin gözetimindeki e devlet plaka sorgulama sistemi ile gerçek bilgilere ulaşılabilirlik artıyor.

Aracın orijinal olması, fiyatta artışa neden olabileceği gibi, hasar kaydının olması da piyasa fiyatının altına düşürecektir. Sizlerde alacağınız araca, değerinden fazla para ödemek istemiyorsanız, e-devlet plaka ceza sorgulama sistemini kullanarak, gerçek değerinden haberdar olabilirsiniz. Kısa bir araştırmanın ardından az çok anlaşılır. Fakat orjinal ile orjinal olmayan aracın arasında ciddi miktarda farklar mevcut olacaktır. Bu farkları göz önünde bulundurduğumuz zaman ve para kazanmanın ne kadar zor olduğunu bilen insanlar için, en düşüğü 20.000 TL civarında ki araçların sağlam olması kesinlikle önem arz ediyor.

E-devlet ‘in güvenilirliğinin tam anlamıyla kullanıldığı sistemde tereddüde yer verilmeyecektir. İnternetten araç sorgulama servisi sayesinde araba alışverişlerde kafanızın rahat olması bir tık ötenizde.


BENZER KONULAR
SORU CEVAP
Arac Sorgulama Yaşam ve İnsanlar